недеља, 26. мај 2024.

POPODNEVNI REBUS - 2401

 

4, 4, 6 = 9, 5

2 коментара:

 1. Анониман26. мај 2024. 17:03

  KAPITENKA STANA
  (KAPI,TENK,ASTANA)

  Goce Pavlov

  ОдговориИзбриши
  Одговори
  1. Тачно решење, Гоце (Капитенка Стана = капи, тенк, Астана).

   Избриши